Wystawa „Inspirujący Świat” Agaty Kowalczyk

Agata Kowalczyk

Absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czechach. Obecnie uczy się w II klasie o profilu Technik Programista w Zespole Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli.

Rysuje od 6 lat i w większości prac obiektami rysunków są zwierzęta, uznając że są najwspanialszymi przyjaciółmi uszczęśliwiającymi ludzi. W swoich pracach przedstawia często zwierzęta, których sporą gromadkę ma w domu. Rysowanie obecnie to jedna z wielu jej pasji i zainteresowań. Chciałaby swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie poszerzyć, gdyż wiąże z tym swoją przyszłość. Chciałaby, aby jej rysunki pomagały ludziom, wywoływały uśmiech, radość, pozytywne emocje oraz dawały szczęście.

Wyjątkową aktywnością Agaty jest działalność w wolontariacie, ze szczególnym wsparciem dla kobiet zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Agata Kowalczyk próbuje opisywać otaczającą ją rzeczywistość choć jak sama twierdzi, napisane teksty, do tej pory nigdzie nie zostały opublikowane. Chciałaby kiedyś wydać je w postaci książki.

Uwielbia muzykę i sport. Zajmuje się nimi tylko amatorsko, dla przyjemności.

Lubi naturę i z niej czerpie inspiracje do wszelkich działań. Wraz z poznawaniem praw i zasad życia w zgodzie z naturą postanowiła zrobić wszystko aby zadbać o naturę, przyrodę i zwierzęta. Stała się również weganką.